Zaznacz stronę
Transport – jak poruszać się po miejscowości?

Jak dojechać do miasta?

To proste! Najtańsze i wygodne połączenia do Marbella są oczywiście przez lotnisko w Maladze. Średnio lot tanich lini lotniczych na trasie Warszawa-Malaga trwa około 4 godzin. Późniejszy transport – dojazd samochodem do Marbella to nie więcej jak godzina czasu.

Podsumowując, już w mniej niż pięć godzin możemy się znaleźć w tym pięknym wakacyjnym miejscu.

Marbella w ofercie polskich biur podróży

To nie jest najpopularniejszy kierunek w ofercie naszych rodzimych biur podróży. Jednak istnieją polskie i zagraniczne biura, które oferują wypoczynek w tym pięknym miejscu. Ponieważ organizatorzy zmieniają co roku swoją ofertę nie podajemy konkretnych nazw biur podróży. Wakacje w Marbella warto zarezerwować na ostatnią chwilę gdyż właśnie wtedy możemy liczyć na największe rabaty.

Wynajem aut Marbella

To temat rzeka, oczywiście uzależniony od naszych funduszy. W Marbella możemy wynająć każdy rodzaj samochodu, bez większego problemu możemy wypożyczyć auta typu Porsche czy Ferrari – oczywiście jeśli dysponujemy wielozerowym limitem na karcie kredytowej. Średni depozyt za auto typu Porsche 911 wynosi około 4000 tysięcy euro (dane z 2017 roku), co ciekawe można znaleźć luksusowe wypożyczalnie aut, które w ramach depozytu przyjmą gotówkę.

A co powiecie na wygodny, a przy tym niedrogi transport? W Marbella funkcjonuje również wypożyczalnia aut z polską obsługą w której można wypożyczyć auto bez karty kredytowej i depozytu, a dodatkowo auto zostaje dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres bez dodatkowych opłat. Wypożyczalnia ma bardzo dobre opinie co spowodowało, że sami korzystamy z jej usług najczęściej odbierając auto już na lotnisku w Maladze. W ich ofercie również dostępne są auta luksusowe jak Porsche, Bmw czy Infiniti. Więcej informacji możecie znaleźć pod adresem www.malagaudrive.com

Niezależnie od wyboru wypożyczalni aut w Marbella czy innych hiszpańskich miastach, kluczowym elementem jest znalezienie wypożyczalni oferujących wynajem bez karty kredytowej. Niestety wiele wypożyczalni dokonujących blokad na karcie kredytowej jest  bardzo źle oceniana przez klientów często po prostu nie zwracając pobranych depozytów pod byle pretekstem. Bardzo ważnym jest by sprawdzić opinie klientów danej wypożyczalni przed dokonaniem rezerwacji auta. Szczególnie w Hiszpanii to sprawa kluczowa.

Parkowanie aut

Generalnie znalezienie bezpłatnych miejsc parkingowych w Marbella nie należy do zadań łatwych. To oczywiście utrudnia transport na miejscu.

Białe linie lub ich brak- oznaczają parkowanie bezpłatne

Niebieskie linie-oznaczają parkowanie płatne

Żółte i zielone-oznaczają zakaz parkowania (zielone są liniami tylko dla rezydentów posiadającymi specjalne zezwolenia).

W Marbella jest stosunkowo dużo parkingów podziemnych-płatnych oznaczonych dużą literą P lub po prostu słowem parking.

W Marbella jak również w wielu innych hiszpańskich miastach najłatwiej jest zostawić samochód przed miastem i po prostu dojść na piechotę lub dojechać autobusem-jest to rozwiązanie najtańsze i najszybsze ale jednocześnie najmniej stresujące. Dla wielu kierowców nieprzyzwyczajonych do południowej kultury jazdy parkowanie na centymetry może być małym wyzwaniem. Dlatego lepiej znaleźć bezpłatne miejsca parkingowe które są osiągalne często 10 min spacerem od głównych atrakcji.

Co może być pewnym zdziwieniem parkowanie aut w wielu centrach handlowych w Marbella jak np jednym z najpopularniejszych El Corte ingles jest płatne i niestety nie jest to najtańsze miejsce by zostawić samochód.

Nie warto parkować na dziko lub w niedozwolonych miejscach, policja w Marbella i całej Hiszpani, działa niestety tak sprawnie, że już czasami po kilku minutach po naszym aucie może nie być śladu. Oczywiście oprócz żołtego trójkącika nalepionego w miejscu niedozwolnego parkowania który policja pozostawia po odholowaniu auta. Będzie tam informacja gdzie odebrać samochód lub pod jaki numer zadzonić, niestety taka sytuacja wiążę ze sporymi kosztami. Polecamy więc korzystać z płatnych parkingów lub po prostu parkować w miejscach oddalonych od turystycznego tłoku korzystając z informacji powyżej.

Miejscami w których można znaleźć darmowe miejsca parkingowe w okolicach Marbella są np: Elviria czy San Pedro del Alcantara.

Wynajem jachtów

Jeśli kochacie morską przygodę, w mieście Marbella jest sporo firm organizujących zarówno krótkie wycieczki dla mniej zaawansowanych turystów i wakacje na jachcie. Jedną z firm która się zajmuje wynajmem jachtów z lub bez skipera jest firma AlboranSails . Więcej informacji możecie znaleźć pod adresem www.alboransails.com