Zaznacz stronę

Marbella – pola golfowe

Marbella to nie tylko plaże, bary i drogie restauracje ale również raj dla golfistów. Wybrzeże słońca jest nie tylko znane z tej nazwy bowiem w świecie sportu, szczególnie golfa funkcjonuje jeszcze nazwa – wybrzeże golfa. Na Costa del Sol funkcjonuje ponad 70 pól golfowych i wciąż przybywa nowych. Ujmujący klimat panujący w tej części Europy pozwala na rozgrywki przez cały rok.

Pola golfowe na Costa del Sol są utrzymane w perfekcyjnym stanie. Mają wspaniałą architekurę, za którą często jest odpowiedzialny sam Robert Trent  Jones. Pola golfowe, jak to w Marbelli, dysponują wykawalifikowaną kadrą trenerską i wypożyczalniami sprzętu odpowiadającymi każdym, nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

Z bardziej popularnych pól golfowych w Marbelli i na Costa del Sol w Hiszpanii możemy polecić:

Santa Clara Golf

Adres: N 340 Km. 185.7, Marbella

Marbella Golf & Country Club

Adres: N 340 Km. 188, Marbella

Golf Rio Real

Adres: Urb. Golf Río Real, s/n, 29603 Marbella, Málaga

La Cala Resort

Adres: Calle Mirador del Golf, 1, 29649 Mijas

Warto zwrócić uwagę, że La Cala Resort jako jedyne pole golfowe na Costa del Sol i jedno z niewielu na świecie posiada trzy 18 dołkowe pola autorstwa nikogo innego jak samego Cabella B. Robinsona, który uważa projektowanie przestrzeni golfowej bardziej za formę sztuki i pasji niż architekturę. Zawodowo jest on czynny od 1963 roku, uchodząc przez cały ten okres za wyjątkowy autorytet w dziedzinie architektury obiektów dla golfistów.