Zaznacz stronę

Marbella – najlepsze plaże

Marbella posiada wspaniałe plaże, które w znacznej mierze przesądzają o atrakcyjności tego miejsca.

Plaże w Marbella rozciągają się na długości około 27 kilometrów, a każda z plaż ma oddzielną nazwę. Razem jest ich 27. Polecimy Wam według nas te najciekawsze:

  • Bounty Beach to plaża szczególnie dla osób młodych lub tych którzy czują w sobie ducha młodości.
  • Bora Bora to plaża oddalona tylko o 5 minut samochodem od Puerto Banus. Niezależnie czy jesteście na wakacjach z rodziną czy chcecie po prostu zrelaksować  się nad morzem, plaża Bora Bora was nie zawiedzie.
  • Playa Hermosa jak sama nazwa wskazuje to plaża śliczna – czyli hermosa. I taka właśnie jest. Plaża w tej okolicy posiada piasek o zabarwieniu ciemnym i gruboziarnistym.
  • Nikki Beach to chyba jedna z najbardziej rozpoznawanych plaż na świecie. Głównie dzięki plażowym imprezom do rana, najdroższym szampanom które często leją się tutaj bez końca i imprezowej śmietance, która na Niki Beach w Marbella ściąga z całego świata. W tej kategorii plaż na imprezy można jeszcze zwiedzić Sonora Beach nazwaną tak chyba od nazwy popularnego baru na tej plaży czy Buddha Beach.

Plaże w Marbella mozna również podzielić na te, które oferują najlepsze plażowe bary tzw. ‘’Chiringuitos’’

I w ten sposób do najlepszych plażna zaliczyć Playa Real de Zaragoza czy Playa del Arenal w (El Rosario).

Marbella oferuje więc plaże na każdą okazję: zarówno te do spokojnego odpoczynku, imprezowania czy plaże, na których można poczuć atmosferę jak na Karaibach.